На Попуст!

Vivax AENI ( N- Design)

23.990,00 ден36.990,00 ден

  • 3,5 kW
    5,0 kW
- +
Add to wishlist Add to compare
SKU: Не е достапно Категорија

Опис

Енергетска класа на ладење/ греење :A++/А+
Енергетска ефикасност (SEER/SCOP):  (7.0/4.2)
Oпсег на ладење :-15оC ~ 50оC
Опсег на греење :-20оC ~ 30оC
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Филтер за прашина , каталистички филтер

Греачи на компресор и кондезатор
Припрема за Wi Fi
 

Модел

Капацитет ладење / греење(kW)
 

VIVAX 12

3,5 / 3,8 

30 – 40 m2

 

VIVAX 18

5,2 / 5,5

40 – 50 m2

Дополнителни информации

Бренд

Моќност

3,5 kW, 5,0 kW