На Попуст!

FAVORIT JD HB

22.900,00 ден34.900,00 ден

  • 3,5 kW
    5,0 kW
- +
Add to wishlist Add to compare
SKU: Не е достапно Категорија

Опис

  • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): 6.19/5.2
  • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА на ладење/ греење А++/А+
  • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25 ℃  ДО 49 ℃
  • ФРЕОН:R32
  • Филтер за прашина
 

Модел

Капацитет ладење / греење(kW)
 

FAVORIT 12

3,5 ( 0.8 ~ 4.1 ) / 3,8 ( 1.0 ~ 4.2 )
 

FAVORIT 18

5,3 ( 1.3 ~ 5.9 ) / 5,6 ( 1.3 ~ 6)

Дополнителни информации

Бренд

Моќност

3,5 kW, 5,0 kW